PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10019082}
6,0 320
ocen
6,0 10 1 320
Eismayer
powrót do forum filmu Eismayer

Eismayer

ocenił(a) film na 8

Z przykrością stwierdzam, że film ten nie ma zbyt dużego fanklubu w Polsce, co z łatwością można wytłumaczyć tym, że w zasadzie mało kto, z wyjątkiem uczestników pojedynczych festiwali filmowych, wie o jego istnieniu. A szkoda, bo film naprawdę bardzo dobry. Dodatkowego „smaczku” dodaje fakt, że jest oparty na prawdziwej historii.

Przyznam szczerze, że niesamowicie spodobała mi się kreacja Eismayera (a w szczególności kontrast pomiędzy jego osobowością w pracy i w domu) i to właśnie ona sprawiła, że z taką ciekawością patrzyłam, w którą stronę cała ta historia zmierza. Żałuję tylko, że twórcy nie pokusili się o nieco dokładniejsze zgłębienie postaci Falaka, o którym dowiadujemy się tak naprawdę bardzo niewiele - nie wiemy ani dlaczego dołączył do wojska tak późno (choć bohaterowie na samym początku filmu też się nad tym zastanawiają) ani dlaczego dokładnie zamierza zostać w nim na dłużej. Myślę, że można było poświęcić mu dodatkowe kilka minut. Niemniej film jest 8/10, jak najbardziej wart obejrzenia.

Patrycja_Sambor

Bardzo dobry film , zgadzam sie !

ocenił(a) film na 8
Patrycja_Sambor

Fajnie trafic na film bez przesadzonego lukru, ale tez bez patologicznego robienia z postaci ofiar. Bardzo ladnie wywazony film o pieknej historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones